Hoşgeldiniz...
Sistemden Çık
Belsis posta için tıklayın...
 
Bugün 25 Mart 2019 - Pazartesi
Site İçi Arama:
Bu sayfayı 'Sık Kullanılanlar'a ekler. 'Site Haritası' sayfasına gider. 'İletişim' sayfasına gider. Açılış sayfanızı "www.belsis.com.tr" olarak atar.
 
 
e-belediye Dergisi
30.06.2017 17:13 Cuma

Belsis Ltd. Şti. Pazarlama ve Satış Müdürü Fatih Eren: Yüzde 100 yerli uygulamalarımız ile yerel yönetimlere hizmet veriyoruz

30 Ara 2014

Kamu kurum ve kuruluşlarına ve yerel yönetimlere bigi sistemleri hizmeti veren Belsis’in Pazarlama ve Satış Müdürü Fatih Eren’den sağladıkları hizmetlerin detayları hakkında bilgi aldık. Fatih Eren, Belsis’in Türkiye’de, yerel yönetimlerin bilgi sistemlerinde temel araçlar olan Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS/GIS), Bilgisayar Destekli Tasarım (Harita – CAD), Yönetim Bilgi Sistemi (YBS/MIS), İnternet Harita Sunucusu (İHS/IMS) gibi uygulamaların tamamını, kendi kaynakları ile üreten tek firma olduklarını ifade etti.  

“Yerli uygulamalarımız ile milli kaynakların yurtiçinde kalmasını sağlıyoruz”

Belsis, yerel yönetimlere bilgi sistemleri tasarlayan ve kuran, bu sistemlerin servis ve destek hizmetlerini yürüten bir teknoloji şirketi. 2000 yılında Bursa’da kurulan firmamız, şuanda Bursa Genel Merkez’imiz ile beraber Ankara Hacettepe Üniversitesi Teknokent, Bursa Uludağ Üniversitesi Teknokent ve Antalya’da bulunan bölge müdürlüklerimiz ile hizmet veriyor. GIS (Coğrafi Bilgi Sistemi), MIS (Yönetim Bilgi Sistemi) IMS (İnternet Harita Sunucusu), CAD (Grafik Uygulama Yazılımı) ve EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) ana dallarında Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş % 100 yerli patentli uygulamalar ile hizmet veren sektördeki tek firmayız. Aynı zamanda MAKS uyumlu Numarataj, Sahadan Veri Toplama, Adres Bilgi Sistemi ve sayısallaştırma hizmetleri de veriyoruz. Böylece yurtdışı menşeili yazılımlara milyonlarca lira lisans ücreti ödenmesinin önüne geçerek milli kaynaklarımızın yurtiçinde kalmasını sağlıyoruz.

“200’e yakın belediye ile çalıştık”

Hizmet verdiğimiz kurumlar arasında bakanlıklar ve bunlara bağlı kuruluşlar, belediyeler, il özel idareleri, köylere hizmet götürme birlikleri ve sulama birlikleri var. Bugüne kadar 200’e yakın belediye ve 40’a yakın birlikle çalıştık.

Belediyelere, kendi sistemimiz olan grafik uygulama yazılımları (Belsis.CAD), coğrafi bilgi sistemleri (Belsis.GIS), yönetim bilgi sistemi (Belsis. MIS) internet harita sunucusu (Belsis.IMS), elektronik belge sistemi (Belsis. EBYS) ve kent bilgi sistemi proje ve hizmetleri konusunda hizmet sunuyoruz. Kent bilgi sistemi proje ve hizmetleri başlığının altında da çeşitli çözümlerimiz var. Bunlar ise;

ü       Proje Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri

ü       Proje İşletme ve Güncelleştirme Hizmetleri

ü       Vatandaş Odaklı Ürün ve Hizmetler

ü       Maks Uyumlu Numarataj  ve Adres Bilgi Sistemi

ü       Saha Tespit ve Kent Envanteri Bilgi Sistemi

ü       Harita Sayısallaştırma Hizmetleri

ü       Hali Hazır Harita, Uydu Görüntüsü ve Ortofoto Harita

ü       İşyeri Envanteri Sistemi

ü       MEBİS - Mezarlık Bilgi Sistemi

ü       AYKOME – Alt Yapı Bilgi Sistemi

ü       UKOME - Ulaşım Bilgi Sistemi

ü       AKOM - Afet Bilgi Sistemi

ü       KÖYDES – Köy Altyapısının Desteklenmesi

ü       Veri Madenciliği Hizmetleri

ü       Kağıtsız Belediyecilik (EBYS) Ve Dijital Entegre Arşiv Sistemi

ü        Mobil  ve E-imza Danışmanlığı

ü       SUGIS - Sulama Bilgi Sistemi

 

Gerçekleştirdiğimiz projelerden bahsetmek gerekirse, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde 81 ildeki teşkilatlarında çalışanların kendi sorumluluk alanlarındaki kamu taşınmazlarının tespit ve takibini sağlayan MEOPCUY Projesi’ni gerçekleştrdik. Bunun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı ve tüm birimleri tarafından kullanılmakta olan Yönetim Bilgi Sistemi Projesi, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Kent Bilgi Sistemi Projesi, Polatlı Belediyesi Kent Bilgi Sistemi Projesi, Bilecik Belediyesi Numarataj, Adres Bilgi Sistemi ve Gelir Artırıcı Çalışmalar Projesi gibi daha bir çok projeye de imza attık.

“Belsis.NET, e-Devlet projesinin yerel yönetimler ayağını tam olarak dolduran bir proje”

Bununla beraber e-Devlet projesinin yerel yönetimler ayağının tam anlamıyla içini dolduran ve sürekli gelişen bir proje olan Belsis.NET projesinden bahsetmek isterim. İlk kurulduğumuz günden bugüne kurumlarımızın ihtiyaçlarını iyi analiz ederek ve teknolojik gelişmelerin yönelimlerini hesaplayarak geleceğin çözümlerini sunmayı ve sektöre yön vermeyi kendimize ilke edindik. Belsis.NET projesi de bu düşüncenin bir ürünü olarak doğdu. Grafik ve sözel verilerin, birbirleri ile eş zamanlı etkileşim içerisinde olmasını sağlayacak uygulamalar geliştirerek, bu uygulamalar sayesinde grafik ve sözel verilere internet olan her yerden erişim sağlayan, mekan bağımsız çalışma imkanı sunan ürünler grubunun oluşturduğu bir projedir. Kurumlarımızın iş süreçlerini mekan bağımsız olarak takip edebilmelerini ve bu kurumlarla işi olan vatandaşların kurumlara gitmeden internet üzerinden işlemlerini yapabilmelerini sağlamaktadır. Böylelikle hem kurumlara hem de vatandaşlarımıza zaman ve maddi olarak katkı sağlamaktadır.

Son olarak Ağustos ayında TSE 13298 T1 belgesine sahip EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) uygulamamızı kullanıma sunduk. Diğer geliştiricilerden farklı olarak MIS (Yönetim Bilgi Sistemi) ile entegre çalışabilecek bir tasarım geliştirerek yerel yönetimlerin günlük iş akışlarında ortaya çıkan sonuçları istedikleri anda EBYS sistemine dahil edilebilmesini sağladık. Ayrıca yine MIS sisteminde yer alan her bir mükellefe ait EBYS üzerinde e-imza ile dolaşıma girmiş yazışma var ise mükellefin sicili üzerinden tek tuşla erişimini sağladık. Böylelikle kurum ile mükkellefleri arasındaki bağın, EBYS içerisinde de kopmadan devam etmesini sağlamış olduk. 

“Satış sonrası hizmetler kapsamında uzman bir ekiple sorunlara anında müdahale ediyoruz”

Tüm ürün ve hizmetleri kendi kaynaklarımız ile yaptığımız için hizmet verdiğimiz kurumlarda yaşanan sorun ve isteklere kendimiz müdahale ediyoruz. Bu kurumlarımız için bulunmaz bir durumdur. Ülkemizde bu ürün ve  hizmetlerin hepsini birlikte sunan başka hiçbir firma yoktur.  Satış sonrası tüm kullanıcılara planlar çerçevesinde toplu veya birim bazında, konusunda uzman ve en az 5 yıl deneyime sahip personelimiz tarafından eğitimler veriliyor. Bir sorun oluştuğunda ilk müdahale kurumlarda eğitim almış bilgi işlem personeli tarafından yapılıyor. Kurumların bilgi işlem personeli tarafından çözülemeyen konular olduğu takdirde, sorun destek servisimize iletildiği anda uzman destek personelimiz tarafından soruna müdahale ediliyor. Hep uzman personel tarafından diye belirtiyorum; çünkü, Belsis’de 6 aylık oryantasyon ve hizmet içi eğitim sürecini tamamlamayan personelimizi hiçbir zaman müşterilerimiz ile bire bir görüştürmüyoruz.

“Alanımızda alternatif değil rakip olmayı hedefliyoruz”

Belsis olarak, kısa vade planımızı hizmet kalitemizden ödün vermeden müşteri sayımızı ilk iki yıl içerisinde % 25 artırmak ve aynı zamanda müşteri protföyümüzü de genişletmek olarak belirledik. Orta vadede sektörün geleceğine yön verecek yeni ürünlerimizi kullanıma sunarken, uzun vadede CAD ve GIS alanında alternatif olmaktan çıkarak rakip olmak önceliklerimiz arasında. Bu durumun kurumlarımız ve ülkemiz içinde de önemli kazanımlar elde dilmesine neden olacağına inanıyoruz.
Önceki Sayfaya Dön
Sayfa Başına Çık