Kullanıcı Adı:
Kullanıcı Kodu:
Şifre:
Giriş Yap
 
Şifreniz yoksa tıklayın...
Belsis posta için tıklayın...


 
DUYURULAR Bu duyuru 30.08.2015 02:09 tarihinde eklenmiştir.
TKGM TAKPAS Protokolü ve BELSİS.CAD E-DEVLET
Belsis.CAD E-DEVLET Modülü ile Tapu ve Kadastro Verileriniz Bilgisayarınızda...

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün tarafından sunulan Tapu ve Kadastral verilere ait sorgulamaların yapılmasına olanak sağlayan sözel ve grafik veri web servislerinin belediyenizde kullanılmasını sağlamak amacıyla BELSİS tarafından Belsis.CAD E-DEVLET modülü geliştirilerek Kamu Kurumlarınızın ve Yerel Yönetimlerimizin kullanıma sunulmuştur. Kamu Kurumlarınızın ve Yerel Yönetimlerin Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile yaptıkları veya yapacakları (TAKPAS ( MEGSİS, TAKBİS) protokol - (leri) ile) edinecekleri haklar çerçevesinde BELSİS.CAD E-DEVLET modülü ile yapabilecekleri sorgulamalar;

1- TAKBİS Tapu Kayıtlarını Online Sorgulama:

Online Tapu Kayıtları Sorgulama ekranından bölge ve izinler doğrultusunda; Taşınmaz Bilgileri, Gerçek Kişi Bilgileri, Tüzel Kişi Bilgileri, Beyan/Şerh /İrtifaklar vb. bilgiler sorgulanmaktadır.

2- Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü WMS Yayını

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce kadastral haritaları altlık (raster) olarak görüntüleme imakanı sağlamaktadır. Amacı, Kadastro parsellerinin bilgisayar ortamına aktarılarak kullanıcının localindeki sayısal verinin altına raster olarak açılmasını ve bilgi amaçlı kullanılmasını sağlamaktadır.

3- Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü WFS Yayını

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce kadastral haritaları vektör veri (sayısal veri) olarak kullanıcının localinde ki sayısal veri üzerine eklemesidir. Amacı, Kadastro parsellerinin bilgisayar ortamına aktarılarak vektör (sayısal) nesneler olarak kullanıcıya sunmak olup bilgi ve kontrol amaçlı kullanılmasını sağlamaktadır .

 
Bugün 11 Şubat 2016 - Perşembe
Site İçi Arama:
Bu sayfayı 'Sık Kullanılanlar'a ekler. 'Site Haritası' sayfasına gider. 'İletişim' sayfasına gider. Açılış sayfanızı "www.belsis.com.tr" olarak atar.
Ana Sayfaya Dön
 
Hanedan Soyundan gelen Bekdiğin Beldesi Belsis ailesine katıldı
16.03.2010 Salı

Samsun ili Havza İlçesine bağlıolan Bekdiğin Belediyesi Belsis.NET Web tabanlı uygulama yazılımlarına geçerek daha iyi hizmet ve idari yönetim sağlamak için teknolojik olarak atağa kalktı.

Bekdiğin köyüne ilk yerleşim bugünki karayolunun altındaki Cintepesimevkisi olduğu, eski mezarların bu yerleşim yerine yakınlığından anlaşılmıştır. Büyük bir deprem nedeni ile evlerin yıkıldığı, kalanların yol güzergahı ve açık alan olması nedeni ile şimdiki bulunduğu yere yerleşmişlerdir. Beytiğin adının oluşumunda "Bey" hükümdar, prens "Tiğin" ise hanedandan olan erkek çocuğa denildiğinden Beytiğin olarak denmiştir. Bu ismin Bekdiğine verilişi 19 mayıs üniversitesi tarih Profesör`lerinden Dursun Ali AKBULUT tarafınfan da doğrulanmıştır. Beytiğin adı zamanla yöre şivelerindende  anlaşılacağı üzere BEKDİĞİN adına dönüştürülmüştür.


Önceki Sayfaya Dön
Sayfa Başına Çık