Hoşgeldiniz...
Sistemden Çık
Belsis posta için tıklayın...
DUYURULAR Bu duyuru 17.03.2017 11:14 tarihinde eklenmiştir.
Şehircilik ve Teknolojileri Fuarındayız, Sizleri de Bekleriz!
23-26 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek 7. Antalya Şehircilik & Teknolojileri fuarında E17 nolu stand da olacağız. Belsisin akıllı kentler ve akıllı yönetimler için geliştirdiği "İşe Dokunan Çözümler" ini görmek üzere standımıza bekleriz. 
Fuara ülkemizden 1500 belediye başkanı ve 25000 bin ziyaretçinin katılımının yanı sıra; Fas, Kosova, Makedonya, Irak, İran, Kırgızistan, Kıbrıs, Azerbaycan, Umman, Filistin, Lübnan, Karadağ, Ukrayna, Arnavutluk, Cezayir, Ürdün, Suudi Arabistan, Çin ve Kuveyt’ ten de yerel yönetimlerle ilgili katılımcıların olacağı bilinmekte.
Şehircilik teknolojilerine dair her türlü yeniliği ve ürünü sergileneceği, uygulama örneklerinin sunulacağı, bilgi paylaşımının gerçekleşeceği, tüm yerli, yabancı sektör mensupları ile buluşacakları bu fuarda sizleri Belsis standımızda bekliyor olacağız.

Stand No: E17
Tarih: 23-26 Mart 2017
Yer: Antalya Expo Center
 
Bugün 29 Mart 2017 - Çarşamba
Site İçi Arama:
Bu sayfayı 'Sık Kullanılanlar'a ekler. 'Site Haritası' sayfasına gider. 'İletişim' sayfasına gider. Açılış sayfanızı "www.belsis.com.tr" olarak atar.
 
 
MEBİS
06.08.2008 Çarşamba

MEBİS, mezarlıkla ilgili her türlü bilgi ve hizmeti sunmada kullanılan sistemdir.

• Mezarlık girişlerine yerleştirilen kiosklarla (dokunmatik ekranlı bilgisayarlarla) mezarlıktaki yakınlarını ziyarete gelenler, yeri unutulan veya yeri bilinmeyen mezarları, bu sistem sayesinde kolaylıkla bulabilirler.

• Mezar sorgulaması, bilinen mevta bilgileri girilerek yapılır. Tüm bilgilerin girilmesi zorunlu değildir, sistem girilen bilgilere uygun kayıtları sıralar. Kriterlere uyan kayıt listesinden diğer bilgiler yardımıyla aranan mevtaya ait bilgilere ulaşılabilir. Mevtanın kimlik bilgileri, ölüm nedeni ve tarihi, doktoru, yakını ve adresi gibi detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir.
 

• Ziyaretçiler mevtaya ait mezarların harita üzerinde krokisi ve aranan mezarın detay krokisini görebilir. Mezar krokisinde, mezara ulaşılabilinecek en kısa yol üzerindeki cadde sokak isimleri ve uzunlukları ile bulunulan yerden mezara olan uzaklık bilgisi edinilebilir. Böylece kolaylıkla mezara ulaşım sağlayabilir. Ziyaretçi bir tuşla kiosk cihazının yazıcısından mezarlığın krokisinin hemen çıktısını alabilir.

• Kiosk ekranında mezar sorgulama dışında mezarlıkta uyulması gereken kurallar, mezarlık içerisinde yer alan diğer tesisler ve sistemin nasıl kullanılacağını anlatan yardım seçenekleri ve istenirse belediyenin diğer faaliyetlerinden haberdar olmak isteyenler için belediye sitesinin linki bulunur.
 


• MEBİS sayesinde mevtaların tıbbi ölüm sebepleri, kadın-erkek oranları, yaşları ve memleketleri gibi değişik istatistiksel bilgilere de ulaşılabilir.

• Yaş Aralıklarına Göre Mevta Kayıtlarının Dağılımı

• Ayrıca KENT-3B uygulaması ile Google Earth üzerinden 3 boyutlu Mezarlık Bilgi Sistemi ile de hizmet verilir. Böylece mezarların 3 boyutlu görüntülenmesi ve gerçek fotoğraflarıyla kaplanmasıyla daha kolay algılanması sağlanabilir. Mezarlıklar istenilen açı ve yönden görüntülenebilir.


Önceki Sayfaya Dön
Sayfa Başına Çık