HAKKIMIZDA

Belsis; kamu sektörü, özel sektör ve yerel yönetimlerin bilişim alanındaki ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabilmek amacıyla 2000 yılından bu yana bilişim sektöründe faaliyet göstermektedir. Belsis aynı zamanda geliştirdiği çözümlerin servis ve destek hizmetlerini yürüten bir teknoloji ve danışmanlık şirketidir.

Kurulduğu günden bu yana kullanıcılarının istekleri ve gereksinimlerini gözlemleyen, analiz eden; sonuçlara kendi deneyim ve bilgisini de katarak projeler geliştiren Belsis, uzman kadrosu, müşteri memnuniyetine odaklı hizmet anlayışı, çevik süreç prensiplerini kendisine ilke edinmiş ve bu disiplin ile teknolojinin yüksek kalitesini taşıyan "Yazılım Ürünleri" ile bir çözüm merkezidir. 

Türkiye'de bilgi sistemleri alanında ilkleri yaratan Belsis, 200’ü aşkın kurumda binlerce kullanıcısı ile yürüttüğü bilişim projelerinde her zaman bilgi teknolojilerinden en yüksek verimin alınması doğrultusunda çalışmalarını yürütür.

Belsis, Türkiye’de, kendi alanında uluslararası sertifikasyonlara sahip Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS/GIS), Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) Yazılımları, Yönetim Bilgi Sistemi(YBS/MIS) Çözümleri, İnternet Harita Sunucusu (IMS) Çözümleri , Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) gibi uygulamaların tamamını, kendi kaynakları ile ortak tasarım olarak, bu uygulamaların eş zamanlı çalışmalarını temel alarak üreten İLK, TEK VE LİDER KURUM olma özelliğini korumaktadır. 

İnsana önem veren Belsis, dinamik, yaratıcı, kullanıcı ihtiyaçlarını kavramış ve sorunlara kapsamlı çözümler getiren uzman bir kadro ile çalışır. Değişimin insanla geleceği bilincinde olan Belsis, eğitim ve desteğe özel bir önem verir. Satış sonrası eğitim ve teknik destek aktiviteleri ile ürettiği çözümlerin kısa sürede ve kolayca kullanıma alınmasını sağlar.

Belsis

“İşe Dokunan Çözümler” • 2000

  Belsis; kamu sektörü, özel sektör ve yerel yönetimlerin bilişim alanındaki ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabilmek amacıyla Bursa'da kuruldu ve ilk Yönetim Bilgi Sistemi (MIS) yazılımlarını piyasaya sürdü.

 • 2001

  SQL veritabanı destekli Türkiye'nin ilk WEB tabanlı Yönetim Bilgi Sistemi yazılımı geliştirildi. Kendi alanında o güne kadarki yapılmış tüm YBS tabanlı yazılımlardan daha farklı bir yapıda tasarlanmış olan Belsis ürünleri, bugüne kadar da evrimine devam ederek gelmiş ve aynı isim altında halen geliştirilmeye devam etmektedir.

 • 2008

  Masaüstü CAD&GIS yazılımları ve İnternet Harita Sunucu yazılımları kullanıcılarımıza sunuldu.

 • 2011

  Ankara Bölge Müdürlüğümüz faaliyete geçti.

 • 2012

  İlk TÜBİTAK destekli ArGe projemizi başarı ile tamamladık. Yerli ve Milli kaynaklarla geliştirilmiş Coğrafi Bilgi Sistemi (GIS) kütüphanemiz projelerde kullanılmaya başlandı.

 • 2014

  AR-GE faaliyetlerimizi arttırmak amacıyla Hacettepe Teknokent'te ve Uludağ Üniversitesi ULUTEK'te iki AR-GE ofisi açtık. 2019'a kadar 6 AR-GE projesini başarı ile tamamladık.

 • 2014

  Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) çözümlerimiz Hacettepe Teknokent ve Ulutek AR-GE bölgemizin ortak çalışmaları ile hayata geçti.

 • 2016

  MobilCAD ve MobilGIS yazılım çözümlerimizin AR-GE çalışmaları tamamlanarak kullanıma sunuldu.

 • 2023

  "Gelecek" için Yerli ve Milli Teknolojiler üretmeye devam ediyoruz.

Sosyal medya üzerinden bizi takip ederek, yenilikleri ve en güncel bilgileri edinebilirsiniz.