WebTapu Projesi TAKBİS’e Entegre Oluyor!

Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde yapılacak bütün işlemler için elektronik işlem kapısı olarak kurgulanan WebTapu 2.0; Kurum, Vatandaş, Şirketler, Değerlemeciler ve Emlakçılar için birçok işlem ve başvurunun e-devlet entegreli ve e-imza altyapısı ile sunulabilmesini sağlayacak.

Türksat & Belsis işbirliği ile WebTapu 2.0 projesinin geliştirmeleri devam ederken bir taraftan TKGM bünyesinde mevcutta kullanılan ve yeni geliştirilmesi düşünülen sistemlerin tamamı ile WebTapu 2.0 entegrasyonları hedeflenerek toplantılar düzenlenmekte. Bu amaçla Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü WebTapu 2.0 projesi kapsamında TAKBİS entegrasyonlarının teknik altyapısını görüşmek içinde bir toplantı düzenlendi.

TKGM Bilgi İşlem Daire Başkanı Sedat BAKICI koordinatörlüğünde düzenlenen toplantıya; TKGM ilgili birim yöneticileri, Havelsan ve Tübitak yetkilileri ile Türksat & Belsis Proje ekipleri katıldı. Toplantı kapsamında WebTapu 2.0’ın yazılım ergonomisi çalışmaları, iş zekası entegrasyonları ve teknolojik altyapısı hakkında Tübitak ve Havelsan yetkililerine bilgi verildi.

Sosyal medya üzerinden bizi takip ederek, yenilikleri ve en güncel bilgileri edinebilirsiniz.