Kırklareli Belediyesi GAÇ Projesi

    Kırklareli 'nde proje ile belediye kaynaklarının en iyi şekilde değerlendirilmesine imkan vermek, verimli çalışma şartları, ek gelir kaynakları sağlamak ve vatandaşların hizmetlere erişimini kolaylaştırarak yaşam kalitesini arttırmak amaçlanmıştır. 

    Yapılan çalışmalar sonucunda; imar/yapı ile ilgili birimlerinde dağınık yapıda bulunan verilerin tek bir ortamda ve sorgulanabilir olarak saklanması için çalışmalar yapılmıştır. E-İmar Durum ve Kent Rehberi Haritası ‘na ait WEB / mobil uygulamalar hayata geçirilmiştir. 

    Ayrıca gelişen teknolojiler dikkate alınarak herkes tarafından kullanılan mobil cihazlardan (Akıllı Telefon, Tablet vb.) e-İmar Durum ve Kent Rehberi Haritası, çek/gönder hizmetlerine ve belediyemiz ile ilgili duyuru, haber, etkinlik vb. bilgi ve bilgilendirmeler erişim sağlanmıştır. Belediyemiz bünyesinde yürütülen hizmetlerin birbirine entegre olması, adres bilgileri arasında tutarlılık sağlanabilmesi, KBS (Kent Bilgi Sistemi) çalışmalarının IMS, YBS, CBS ve Mobil uygulamaların tamamlanarak entegre çalışabilir hale gelmesi amacıyla adres bilgi sistemi ile ilgili çalışmalar da yapılmıştır.

Sosyal medya üzerinden bizi takip ederek, yenilikleri ve en güncel bilgileri edinebilirsiniz.